Yeni Araçlar Yeni Araçlar Yeni Araçlar Yeni Araçlar Yeni Araçlar Yeni Araçlar Yeni Araçlar Yeni Araçlar
   
   
   
 
HABERLER
 
 
 
  Sanat dünyası Marmaris’te
Tiyatrocu Selma Sonat’ın başkanlığını yaptığı KaliMerhaba Derneği, İstanbul Beyoğlu Sanat Galerisi’nde “Marmarist” adlı karma resim sergisi açtı.

TİYATRO Sanatçısı Selma Sonat’ın başkanlığını yaptığı KaliMerhaba Derneği, İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası Beyoğlu Sanat Galerisi’nde “Marmarist” adlı karma resim sergisi açtı.
Dostları kucakladı
Merkezi Marmaris’te bulunan KaliMerhaba Derneği’nden yapılan açıklamada, açılan sergide tiyatro, sinema ve sahne dünyasının ünlü sanatçılarının, dostları Selma Sonat’ı kucaklayarak, çalışmalarına destek verdiği belirtildi.
Çalışmaları anlattı
Açılışa katılan Atilla Atasoy, Bora Ayanoğlu, Cihat Tamer, Cengiz Tünay, Halil Ergün, Levent İnanır, Sevil Üstekin, Suna Selen, Sesam Başkanı Yılmaz Atadeniz, sinema yazarı Agah Özgüç ve yönetmen Gül Güzelkaya ile özlem gideren Sonat arkadaşlarını, 2010 yılı Mart ayında yapılacak 5. Uluslararası Marmaris Kadın ve Sanat Festivali’ne davet etti.
Ressamlar, Ali Rıza İşipek, Asuman Erdiliballı, Aynur Akgül, Refik Azizov, Sakit Memedov, Muktharzade Turan, ziyaretçilere eserlerini anlattı.

Özel sergi 3 Eylül’e kadar açık kalacak

Serginin ilk satışı, Halil Ergün’ün, Selma Sonat’ın “Barışın Güvercinleri” adlı yağlıboya tablosunu alması ile gerçekleşti. Sergiyi ziyaret eden konuklara Marmaris ve beldelerini tanıtan broşürlerin yanı sıra, yörenin şifalı bitkileri olan kekik, adaçayı, ıhlamur, defne, biberiye ile Marmaris çam balından oluşan armağan paketleri verildi. Bölgenin turistik tanıtımına da katkıda bulunan sergi, 3 Eylül’e kadar açık kalacak.

(Hürriyet.com.tr)
 
  Diğer Mesajlar