Yeni Araçlar Yeni Araçlar Yeni Araçlar Yeni Araçlar Yeni Araçlar Yeni Araçlar Yeni Araçlar Yeni Araçlar
   
   
   
 
HABERLER
 
 
 
  Kadın ve Sanat Festivali 8. kez halkla buluştu
8. Uluslararası Marmaris Kadın ve Sanat Festivali 100 Sanatçının yapıtları ile kapılarını halka açtı. Festivalde Karma Güzel Sanatlar Sergisi’nin de açılışı yapıldı.

Bu yıl 8’incisi gerçekleştirilen Uluslararası Marmaris Kadın ve Sanat Festivali’nin açılışı 8 Mart Dün8ya Kadınlar Gününde yapıldı. Açılış töreninde, Ortaca Folklor Araştırma Derneği Kadın Folklor Ekibi ile İçmeler Hacı Ali Akın Lisesi Folklor ekibi gösteri sundu.br>
Bu yıl Azerbaycan Dedekorkut Vakfı ve Yunanistan Lisisstrati-Türk Yunan İlişkilerini Geliştirme Derneği sanatçıları da açılışa katıldı. Festivalde Azerbaycan Dedejorkut Vakfı Sanat Danışmanı Ressam Dr. Refik Aziz çalışmaları ile uzun yıllardır takdirle izledikleri Kalimerhaba Derneği Proje Koordinatörü Umur Özlüer’e ülkelerinin en saygın ödüllerinden biri olan “Kırmızı Yürek Nişanı” verileceğin ve törenin de 28 Mart günü gerçekleşecek 8. Uluslararası Marmaris Kadın ve Sanat Festivali Gala Gecesi’nde yapılacağını söyledi. Atina’dan gelen Yunanistan Lisisstrati-Türk Yunan İlişkilerini Geliştirme Derneği Yöneticisi Elli Semoiloğlou ise ,kadınlar adına yapılan çalışmalara koyduğu katkıdan dolayı Umur Özlüer’e Lisisstrati Derneği olarak bir teşekkür plaketi sundu.
Kalimerhaba Derneği Başkanı Selma Sonat , 8. kez yapılan bu etkinliğin Marmaris sanat ufkunu açtığını belirterek, bu gün için bir çok kurumun Kadın ve Sanat konularında adeta seferberlik ilan etmişçesine yaptığı çalışmalardan, mutluluk duyduğunu söyledi. İçmeler Belediye Başkanı Zeki Eren, başladığı günden bu güne destek verdikleri bu festivalin gelişmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Festivalin etkinliklerine, İçmeler Belediyesi Kültür Salonu kapılarını açarak ev sahipliği yapmaktan gurur duyduklarını söyledi.

Açılışı yapan Marmaris Kaymakamı Ali Galip Saral, tüm kadınların “Dünya Kadınlar Günü” kutlu olsun, Marmaris’e böylesine değerli bir etkinliği kazandıran ve devam ettiren, Kalimerhaba Derneği mensuplarını ve emeği geçen herkesi kutladı.
Çok kalabalık bir sanatsever kitlesinin katıldığı 8. Uluslararası Marmaris Kadın ve Sanat Festivali Karma Güzel Sanatlar Sergisi’nin Üntaş Point Center ve Marmaris –Kültür Merkezi Kalimerhaba Derneği Güzel Sanatlar Galerisi’nde 28 Mart Gününe kadar açık kalacak. Festival koordinatörü Umur Özlüer, tamamen sanatçıların ve sanatseverlerin katkısı ile gerçekleştirilen festivalin 8. yılında uluslararası sanat dünyasından ödüllendirilmesinin, Marmaris adına gurur kaynağı olduğunu belirterek, Marmaris’in turizm ve doğal güzelliklerinin yanında Kültür ve Sanatla da anılmasını diledi.

(http://www.hamlegazetesi.com.tr/kadin-ve-sanat-festivali-8-kez-halkla-bulustu/#sthash.uqPrTVH1.dpuf)
 
  Diğer Mesajlar